ارزش بازار بیت کوین به زیر 1 تریلیون دلار سقوط کرده است

بازار بزرگ ارزهای دیجیتال با از دست رفتن بیش از 350 میلیارد دلار ثروت سرمایه گذاران طی 24 ساعت گذشته بار دیگر سقوط کرد به طوریکه دو ارز رمزنگاری شده برتر بازار تاکنون 12 درصد افت قیمت را تجربه کرده اند.

اصلاح اخیر بازار کریپتو در حالی انجام می شود که ترس از گسترش سویه جدید ویروس کرونا یعنی اومیکرون بازار جهانی را فراگرفته است. در حالی که بازارهای سهام ایالات متحده هفته گذشته را تحت فشار زیادی سپری کردند، این ریزش در سراسر بازار کریپتو نیز مشاهده شده است.

در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین (BTC) با 15.49% افت در تایم فریم روزانه با قیمت 47760 دلار درحال ترید شدن است. به این ترتیب، ارزش بازار آن برای اولین بار طی دو ماه گذشته به زیر 1 تریلیون دلار کاهش یافته است. سقوط اخیر قیمت بیت کوین در حالی رخ می دهد که کل موجودی در آدرس های بزرگ بیت کوین هم شاهد افت شدیدی بوده است.

البته علائم هشدار این اصلاح قیمت بر اساس فعالیت صرافی ها تاحدودی مشخص بود. پلتفرم ارائه دهنده داده های درون زنجیره ای سنتیمنت (Santiment ) روز پنجشنبه 2 دسامبر (11 آذر)، در گزارش اخیر خود خاطرنشان کرده بود که جریان های ورودی بیت کوین به صرافی ها به آرامی از جریان خروجی آن پیشی می گیرد. در این گزارش آمده است: ترس، عدم اطمینان و تردید به وجود آمده پس از اخبار شیوع دوباره سویه جدید کرونا، باعث شده است معامله گران به فکر فروش دارایی های خود باشند. روز چهارشنبه، 10242 دلار بیت کوین به سمت صرافی ها سرازیر شده است.

دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان یعنی اتریوم (ETH) نیز با کاهش 14 درصدی تا زیر سطوح حمایتی حیاتی خود، یعنی 4000 دلار سقوط کرد و اکنون با قیمت 3952 دلار معامله می شود. به طور کلی، به نظر می رسد خرس ها از هم اکنون کنترل مطلق بازار را در دست گرفته اند و همه 20 آلتکوین برتر بازار بین 13 تا 25 درصد اصلاح شده اند.

حتی ارزهایی که هفته گذشته بهترین عملکردها از خود نشان داده اند، مانند ترا (LUNA) و پالیگان (MATIC) به ترتیب 20٪ و 15٪ کاهش یافته اند.

 

منبع: coingape

 

بیشتر بخوانید:

وضعیت امروز بازار ارز دیجیتال (۷ شهریور)

اتریوم به زیر خط روند 50 روزه خود سقوط کرد

ارز XRP به یک دلار رسید

رای دهید!
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.