نظر تحلیل‌گران درباره ادامه روند قیمت بیت کوین

روز گذشته پس از اعلام امضا قانون مالیات بر رمز ارزها توسط جو بایدن رییس جمهور آمریکا، قیمت بیت کوین با کاهش شدیدی همراه شد. بزرگ‌ترین رمز ارز بازار اکنون در حال آزمایش مجدد نواحی حمایتی و مقاومتی خود است. تحلیلگران اعتقاد دارند دورنمای میان‌مدت بیت کوین به رفتار قیمتی آن در چند روز آینده وابسته است.

به گزارش کوین تلگراف، معامله‌گران بعد از ریزش ناگهانی و شدید بیت کوین که باعث ریزش اکثر رمز ارزهای دیگر نیز شد، در بلاتکلیفی به سر می‌برند. داده‌های برگرفته از سایت تریدینگ ویو نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین پس از ریزش تا محدوده ۵۸،۶۰۹ دلار توسط خریداران حمایت شد و تا ۶۰،۵۰۰ دلار خود را بازیابی کرد.

نمودار تایم فریم ۴ ساعته قیمت BTC

نمودار تایم فریم ۴ ساعته قیمت BTC

در ادامه نگاهی به نظر تحلیلگران می‌اندازیم که آیا این ریزش یک شیک‌اوت (Shakeout) ساده بوده است (شیک‌اوت حرکات نوسانی شدید قیمت برای بستن معاملات اهرم‌دار است) یا واقعا می‌توان انتظار اوضاع بدتری را برای پادشاه رمز ارزها در نظر گرفت. با ما همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید: تایم فریم یا بازه زمانی در تحلیل تکنیکال چیست؟

بیت کوین در حال امتحان کردن سطوح حمایتی و مقاومتی

معامله‌گر مشهوری با نام مستعار جان ویک (John Wick) قبل از ریزش اخیر بیت کوین در صفحه توییتر خود با بررسی نمودار تایم فریم روزانه بیت کوین نوشت که ناحیه‌های حمایتی و مقاومتی مهم را در این نمودار مشخص کرده است.

 

نمودار تایم فریم روزانه قیمت BTC

نمودار تایم فریم روزانه قیمت BTC

او در ادامه نوشت که ناحیه مقاومتی در نزدیکی سقف تاریخی بیت کوین شکل گرفته است و در این نمودار احتمال ریزش تا محدوده بین ۵۸۰۰۰ دلار و ۵۹۰۰۰ دلار وجود دارد.

ما در حال تست کردن سطح پایینی ناحیه مقاومتی هستیم. در صورت ناموفق بودن در پشت سر گذاشتن این سطح، احتمال ریزش تا ناحیه حمایتی وجود دارد.

همچنین معامله‌گر دیگری با نام رکت کپیتال (Rekt Capital) با بررسی نمودار تایم فریم ماهانه BTC در صفحه توییتر خود نوشت:

در ریزش اخیر بیت کوین محدوده حمایتی ۵۸،۷۰۰ مجددا آزمایش شده است. حال که بیت کوین کمی خود را بازیابی کرده است در صورت بسته شدن کندل ماهانه بیت کوین در بالای محدوده ۶۱۰۰۰ دلار در هفته‌های آتی، می‌توان به ادامه روند صعودی آن خوش‌بین بود.

 

نمودار قیمت بیت کوین، تایم‌فریم ماهانه

نمودار قیمت بیت کوین، تایم‌فریم ماهانه

احتمال ریزش تا ۵۴۰۰۰ دلار

تحلیلگری با نام مایکل ون ده پپ (Michael van de Poppe) با بررسی نمودار تایم فریم یک ساعته بیت کوین نوشت:

تاکنون جهش خوبی از محدوده حمایتی اتفاق افتاده است اما نیاز است تا بعضی نواحی مقاومتی حیاتی شکسته شود که اولین آن‌ها ۶۳۰۰۰ دلار است. اگر این اتفاق نیفتد ریزش بیشتری در انتظار بیت کوین است.

نمودار تایم فریم یک ساعته بیت کوین

نمودار تایم فریم یک ساعته بیت کوین

مطابق نمودار بالا اگر ریزش ادامه‌دار باشد، قیمت بیت کوین تا حمایت بعدی یعنی سطح ۵۴۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت.

الگوی فراکتال (Fractal) و نوید آغاز رالی قیمت

تحلیلگری با نام آلن او (Allen Au) در توییتر خود نوشت که با بررسی قیمت بیت کوین در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ به نگرانی در مورد پایان رالی بیت کوین در ۶۹۰۰۰ دلار پاسخ داده است.

مقایسه چرخه‌های صعودی بیت کوین در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱

مقایسه چرخه‌های صعودی بیت کوین در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱

مطابق با نظر این تحلیلگر ریزش اخیر، پایان روند صعودی را رقم نزده است و این رفتار قیمتی مطابق با موج ۶ چرخه‌های سال‌های گذشته است. این بدان معنا است که بیت کوین به زودی وارد موج صعودی هفتم خواهد شد.

اگر اصلاح قیمت را پایان یافته تلقی کنیم، اوج پنجمین موج، قیمت ۶۹۰۰۰ دلار بوده است و پایین‌ترین قیمت موج ۶ برابر ۵۸۶۰۰ دلار خواهد بود. گرچه این پتانسیل وجود دارد که بیت کوین تا ناحیه ۵۳۰۰۰ دلار پایین بیاید. بنابراین اوج این موج جایی بین ۱۹۰،۰۰۰ و ۲۶۰،۰۰۰ در حوالی دسامبر ۲۰۲۱ خواهد بود.

 

این مطلب صرفا خبر است و به هیچ عنوان توصیه خرید و فروش در بازار رمز ارزها نیست.

 

منبع: cointelegraph
رای دهید!
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.