چین به دنبال محدودیت های بیشتر بر ارز های دیجیتال

0

به گزارش یوتودی، یکی از نزدیکان دولت چین به مجله Caijing درباره احتمال اقدامات آینده این کشور برای تقویت محدودیت های صنعت ارز های دیجیتال که قبلاً به مردم ارائه شده بود گفت که در ادامه این خبر به بررسی گفته های وی خواهیم پرداخت.

در حالی که این محدودیت جدید هرگونه فعالیت تجاری مرتبط با ارز های دیجیتال را غیرقانونی می‌داند، هیچ چارچوب قانونی برای محدود کردن افراد یا شرکت ها از انجام دادن این کار وجود ندارد و بنابراین، قانون فعلی قابل اجرا نیست و به همین دلیل دولت به دنبال تفسیر قضایی است.

منابع کایجینگ که به بانک مرکزی نزدیک هستند در حال حال حاضر در تلاش برای یافتن راهی مناسب برای اجرای الزامات قانونی هستند و در حال حاضر نهاد های نظارتی در زمینه استخراج و ارز های دیجیتال تحقیق می‌کنند تا جنبه فنی این موضوع بررسی شود و پس از آن مسیر صحیح محکومیت و مجازات را ارائه دهند.

در حالی که نهاد های امنیتی مسئول انجام اقدامات هستند، از اطلاعیه بانک مرکزی به عنوان دستورالعمل استفاده می‌شود و روش های اجرای دستور صرفاً در دست بالاترین مقامات این کشور است.

در حال حاضر شرکت ها در چین از ارائه خدمات به مشاغل مرتبط با صنعت ارز های دیجیتال به طور قانونی منع شده‌اند و این ممنوعیت همچنین در مورد مشاغل خارج از کشور نیز اعمال می‌شود و شرکت هایی که در خارج از کشور کار می‌کنند ولی به چینی های مرتبط به صنعت ارز های دیجیتال خدمات ارائه می‌دهند نیز مطابق قوانین چین پاسخگو خواهند بود.

این خبر تأثیری بر روی بیت کوین نداشته و پادشاه رمز ارز ها طی شبانه روز اخیر 2.1 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده و هم اکنون در سطح قیمت 57738 دلار قرار دارد.

 

منبع: U.Today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.