چین استخراج ارز دیجیتال را به لیست صنایع ‘منفی’ خود اضافه کرد

0

بر اساس اسناد منتشر شده از مقامات برنامه ریزی دولت چین ، این کشور استخراج ارزهای دیجیتال را به پیش نویس لیست صنایعی که سرمایه گذاری در آنها محدود ویا ممنوع است ، افزوده است اگرچه تعداد بخش های موجود در لیست طی سال جای به طور کلی کاهش یافته است.

شایان ذکر است که “لیست منفی چین” حاکی از جزئیات بخش ها و صنایعی است که برای سرمایه گذاران چینی و خارجی ممنوع هستند.

نهادهای نظارتی در چین معاملات و استخراج ارز دیجیتال را در سال جاری میلادی ممنوع اعلام کردند ودر پی آن ، بانک مرکزی این کشور ماه گذشته متعهد به توقیف تمامی فعالیت های “غیر مجاز” ارزهای دیجیتال شد.

سرکوب ارز های دیجیتال در چین ، صرافی های ارز های دیجیتال را وادار به توفق ارائه خدمات به کابران چینی کرد.

چین همچنین گفتگوها و انتشارات عمومی در زمینه ارز های دیجیتال را محدود کرده و صنعت سرگرمی کشور را به دلیل “آلوده کردن” جامعه سرکوب کرده است.

مقامات برنامه ریزی در دولت همچنین عنوان کردند که سرمایه گذاری “غیر دولتی” در فعالیت های مختلف انتشاراتی ، از جمله پخش مستقیم ، جمع آوری و عملیات اخبار متوقف می کنند.

بنا به اعلام کمیسیون اصلاح و توسعه ملی چین (NRDC) ، سرمایه‌گذاری خصوصی نمی تواند در اخبار منتشر شده از سوی نهادهای خارجی  در زمینه اخبار و افکار عمومی دخیل باشد.

پیش نویس لیست منفی در سال جاری که سرمایه گذاری در صنایع مختلف را محدود ویا ممنوع کرده است ، از 113 عدد در سال 2020 به 117 کاهش یافته است.

صنایعی که در لیست قرار ندارند ، برای سرمایه گذاری عموم بدون نیاز به تأییدیه ،مجاز هستند.

 

منبع: cnbc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.