پرداخت حقوق شهروندان السالوادور با بیت کوین، علی رغم اعتراض آنها به قانون تصویب بیت کوین!

0

شهروندان السالوادور(El Salvador)، که هنوز سعی در تطبیق خود با قانون جدید بیت کوین کشور که این دارایی را به دارایی قانونی تبدیل کرده است، دارند، تقاضای مصرانه ای برای اینکه حقوق آنها در بیت کوین (BTC) پرداخت شود، ندارند، چه برسد به پرداخت هزینه با بیت کوین. اما آنها به هر حال این گزینه را دارند.

دیروز، استرایک (Strike)، شریک کیف پول پروژه بزرگ پذیرش بیت کوین در السالوادور، ویژگی جدید خود، “به من بیت کوین پرداخت کن(Pay me in Bitcoin)” را اعلام کرد. کاربران می توانند قسمتی یا تمام سپرده مستقیم را بدون هزینه تراکنش به بیت کوین منتقل کنند. جک مالرز(Jack Mallers)، مدیر عامل Strike در اطلاعیه ای نوشت: “امروز هرکسی که دارای حساب Strike است، صرف نظر از کارفرمای شما، می تواند با بیت کوین حقوق دریافت کند.”

اگرچه مالرز به افزایش تورم و قیمت مسکن در ایالات متحده اشاره می کند، اما این پیامدهای محصول به السالوادوری ها منتقل می شود.

 

پرداخت حقوق شهروندان السالوادور با بیت کوین، علی رغم اعتراض آنها به قانون تصویب بیت کوین!

 

[divider style="solid" top="20" bottom="20"]

بیشتر بخوانید: 70 درصد مردم السالوادور خواهان لغو قانون بیت کوین هستند

[divider style="solid" top="20" bottom="20"]

 

قانون بیت کوین السالوادور، که توسط رئیس جمهور نجیب ابوکیله(Nayib Bukele) پیشنهاد شد و توسط قانونگذار تحت کنترل حزب وی تصویب شد، ماه گذشته به اجرا درآمد. این قانون، پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی را در کشوری با جمعیت 6.5 میلیون نفر تعیین می کند و مقرر می کند که مشاغل این دارایی را بپذیرند، مگر اینکه به دلایل تکنولوژیکی نتوانند این کار را انجام دهند. این اولین کشوری است که چنین اقدامی را انجام می دهد.

طبق نظرسنجی انجام شده قبل از اجرایی شدن این قانون، اکثر السالوادوری ها مخالف این قانون بودند و تصویب آن منجر به اعتراضات متعددی شده است.

حتی اگر آنها برای تغییر آماده باشند، بسیاری از السالوادوری ها با این فناوری گیج شده اند. این قانون، تنها سه ماه پس از تصویب، اجرایی شد. چیزی که ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin)، خالق اتریوم (Ethereum) در یک انجمن ردیت (reddit) خاطرنشان کرد: “این تاکتیک اجباری BTC به میلیون ها نفر در السالوادور، در همان زمان و هیچ تلاشی برای آموزش قبلی، بی پروا و خطرناک است. تعداد زیادی از مردم بی گناه مورد هک یا کلاهبرداری قرار می گیرند. “

Strike تلاش می کند برخی از مشکلات رو به رشد را مدیریت کند. این یک کیف پول حضانتی است، بنابراین کاربرانی که با مفاهیم کلید خصوصی آشنا شده اند به دلیل انسانی ترین اشتباهات، مانند فراموش کردن رمز عبور خود، در معرض خطر کمتری برای از دست دادن وجوه خود هستند.

مالرز می نویسد که این ویژگی، به عنوان وسیله ای برای پس انداز ضروری است. مالرز نشان می دهد که نگه داشتن بیت کوین، که ارزش آن در سال گذشته چهار برابر شده است، روشی بهتر از قرار دادن وجوه در یک حساب پس انداز است که نمی تواند با تورم همگام باشد.

Strike تنها شرکتی نیست که این نوع تفکر را دارد. صرافی ایالات متحده، کوینبیس (Coinbase)، ماه گذشته از ویژگی ” پرداخت حقوق با رمزارز (Get Paid in Crypto)” خود استفاده کرد، که سپرده های مستقیم را به بیت کوین، اتریوم یا سایر دارایی های این صرافی، تبدیل می کند.

بر خلاف ویژگی Coinbase، کاربران Strike فقط یک گزینه به غیر از ارزهای فیات دارند که آن هم بیت کوین میباشد.

 

منبع: decrypt

رای دهید!
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.