نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار ارز دیجیتال (18 شهریور)

0

بیت کوین در حدود 46 هزار دلار آرام گرفته است

آنچه طی چند روز گذشته در بازار اتفاق افتاد، بیش از هر زمان دیگری ماهیت بی ثبات بیت کوین و بازار کریپتو را به رخ می کشید. ارز رمزپایه اول بازار بالاخره از مرز 50 هزار دلار عبور کرد و حتی به بالاترین سطح چند ماهه خود رسید. آخرین بار همین دو روز پیش بود که BTC با قیمت 53000 دلار معامله می شد.

روزی که به اصطلاح “روز بیت کوین” نام گذاری شده بود و این ارز به طور رسمی در السالوادور به عنوان یک پول قانونی به رسمیت شناخته شد، برای گاوها فقط زیان به همراه داشت. در عرض چند ساعت، BTC با رسم چند کندل ریزشی تهاجمی، بیش از 10000 دلار از ارزش خود را از دست داد.

این سقوط تا زیر تراز 43000 دلار ادامه یافت. از آن زمان، بیت کوین تا حدودی بهبود یافته و به 46000 دلار رسیده است. سرمایه بازار این ارز، پس از آنکه دو روز پیش اندکی تا مرز یک تریلیون دلار فاصله داشت، اکنون زیر 900 میلیارد دلار است.

علاوه بر این، دامیننس بیت کوین بر بازار نیز تا 41 درصد کاهش یافته است زیرا اکثر کوین های جایگزین از دیروز بسیار خوب عمل کرده اند.

سولانا سطح 200 دلار را شکست

در طول سقوط اخیر، کوین های جایگزین حتی بیشتر از رهبر خود آسیب دیدند. با این حال، اکنون اکثر آنها توانسته اند بیشتر از BTC در مسیر بهبود قرا بگیرند.

تنها چند روز پس از آنکه اتریوم از مرز 4000 دلار گذشت، روز سه شنبه به زیر 3100 دلار سقوط کرد. افزایش 7.5 درصدی این ارز در 24 ساعت گذشته، قیمت آن را به بالای 3500 دلار رسانده است.

کاردانوکه اخیراً مورد انتقاد نیز قرار گرفته است، با افزایش 13 درصدی خود در تایم فریم روزانه به 2.6 دلار رسید. Binance Coin (6٪) ، Dogecoin (6٪) ، Ripple (6٪) ، Polkadot (11٪) ، Bitcoin Cash (3٪) ، Chainlink (9٪) ، و Uniswap (9٪) نیز امروز به رنگ سبز هستند.

با این حال، شایان ذکر است که سولانا تمام آلت کوین های بزرگ بازار را پشت سر گذاشته است. SOL با افزایش 35 درصدی خود در یک روز، برای اولین بار از مرز 200 دلار عبور کرد و رکورد جدیدی را به ثبت رساند و صبح امروز از نظر ارزش بازار از XRP پیشی گرفت.

بازار18 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (18 شهریور)

رمزارزهایی مانند NEAR Protocol (45%), IOST (40%), Hedera Hashgraph (37%), Fantom (35%), Raydium (35%), Mina (33%) و Elrond (33%) نیز همگی رشدی دورقمی را شاهد بوده اند.

در نتیجه، سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده از پایین ترین سطح روز سه شنبه تقریباً 200 میلیارد دلار اضافه شده و به 2.150 تریلیون دلار رسیده است.

 

منبع: cryptopotato

رای دهید!
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.