نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار ارز دیجیتال (12 مهر)

0

از اواخر ماه سپتامبر (اوایل مهر ماه)، زمانی که بیت کوین تا زیر 41000 دلار کاهش یافت، قیمت این دارایی به تدریج در حال افزایش بوده است. پس از چند بار جهش که طی چند ساعت در قیمت این ارز شاهد بودیم، تراز 43000 دلار پس گرفته شد و سپس در عرض چند روز قیمت به مرز 47000 دلار رسید.

این اتفاق منجر به لمس تراز 48000 دلار در روز شنبه شد و برای مدتی در همین ناحیه ثابت ماند. بیت کوین روز یکشنبه به طور مختصر به 47000 دلار بازگشت، اما گاوها کنترل اوضاع را دوباره به دست گرفته و این دارایی را به سمت بالا هدایت کردند.

این بار، BTC حتی برای اولین بار از اوایل سپتامبر از مرز 49000 دلار گذشت. هرچند نتوانست حرکت صعودی خود را ادامه دهد و ریجکت شدن بعدی قیمت، افت بیش از 1500 دلاری را به دنبال داشت.

در حال حاضر، بیت کوین تا حدودی بهبود یافته است اما هنوز زیر 48000 دلار ترید می شود. با این وجود، ارزش بازار آن کمی بیش از 900 میلیارد دلار و چیرگی آن بر کوین های جایگزین به 42.5 درصد رسیده است.

رکورد جدید XTZ 

اکثر آلت کوین ها طی روزهای گذشته عملکردی مشابه با رهبر خود داشته اند. اتریوم که تا مرز 2900 دلار کاهش یافته بود، به دنبال روند بهبود دیروز، به بالای 3400 دلار رسید. هرچند اصلاح جزئی 24 ساعت گذشته، اتر (ETH) را به زیر این سطح رسانده است.

کاردانو با کاهش 4 درصدی، در بین بازنده های امروز 10 ارز برتر بازار جای گرفته است. در نتیجه این تحولات، ADA تا زیر 2.20 دلار کاهش یافته است. بایننس کوین، سولانا، ریپل، پولکادات، دوج کوین، اوالانچ و یونی سوآپ نیز در مقیاس روزانه به رنگ قرمز درآمده اند.

در این بین، چند استثنا هم وجود دارد. Luna با افزایش 4 درصدی به بالای 45 دلار رسیده است. الگوراند هم تقریبا 15 درصد افزایش یافته است و در حال حاضر بالای 2 دلار قیمت دارد.

همانطور که پیشتر گزارش شد، AXS پس از یک جهش عظیم دو رقمی دیگر به بالاترین سطح تاریخی خود رسید. تزوس (XTZ) پس از 10 درصد افزایش در تایم فریم روزانه، سطح قیمتی را بالای 9 دلار ثبت کرد.

سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده نیز پس از رسیدن به بالاترین سطح چند هفته ای خود بالاتر از 2.150 تریلیون دلار، طی یک روز 50 میلیارد دلار کاهش یافته است.

 

منبع: cryptopotato

رای دهید!
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.