یکشنبه , خرداد ۲۳ ۱۴۰۰

فرانسه درخواست روسیه برای استرداد گرداننده صرافی BTC-e را رد کرد

مقامات قضایی فرانسه از پذیرش درخواست روسیه برای استرداد الکساندر وینیک (Alexander Vinnik) خودداری کردند. به گفته دادگستری روسیه ، وینیک اکنون پس از گذشت تقریبا چهار سال از بازداشت ، علیرغم وخیم شدن شرایط سلامتی اش ، آماده شروع اعتصاب غذا است.

گرداننده صرافی ارز دیجیتال BTC-e اخیراً به پنج سال زندان و 100 هزار یورو جریمه نقدی محکوم شد. به نقل از RIA Novosti ، تاتیانا مسکالکووا (Tatyana Moskalkova)، کمیسر حقوق بشر روسیه گفت که درخواست مسکو برای استرداد الکساندر وینیک در روز پنجشنبه تأیید نشده است و رسیدگی به پرونده همچنان ادامه دارد.

در دسامبر سال 2020(آذر 1399) ، دادگاه اصلاحی پاریس وینیک را به جرم پولشویی مقصر دانست اما اتهامات باج گیری و همچنین موارد مرتبط با ادعای درگیری وی با باج افزار Locky را لغو کرد.

الکساندر وینیک در حالی که با خانواده اش در یونان در تعطیلات بود ، در ژوئیه 2017(تیر 96) با صدور حکمی از ایالات متحده بازداشت شد. وی متهم به پولشویی 9 میلیارد دلاری از طریق صرافی ارز دیجیتال BTC-e است.

این متخصص فناوری اطلاعات روسی 30 ماه بدون شرح اتهام در بازداشتگاه یونان به سر برد و به همین دلیل سه ماه اعتصاب غذا کرد . به نقل از تاس (TASS) ، مسالکووا (Moskalkova) فاش کرد که الکساندر اکنون آماده آغاز اعتصاب جدید است.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: news.bitcoin.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *