صنعت استخراج میلیارد دلاری بیت کوین پس از سه ماه ممنوعیت در ایران از سر گرفته می شود

0

صنعت استخراج میلیارد دلاری بیت کوین پس از سه ماه ممنوعیت در ایران از سر گرفته می شود

به گزارش کوین تلگراف پس از سه ماه ممنوعیت استخراج توسط حسن روحانی ، رئیس جمهور سابق ، در 26 مه 2021 (5 خرداد)، دولت ایران به استخراج کنندگان مجوز دار اجازه می دهد تا امروز فعالیت خود را از سر بگیرند.

ممنوعیت اولیه به دلیل نگرانی از ثبات شبکه غیرقابل اعتماد کشور برقرار شد.

این کشور خاورمیانه در تابستان قطع گسترده برق را تجربه کرد که روحانی دلیل آن را استخراج بیان کرد. در برخی از روزها ، گرمای هوا به 120 درجه فارنهایت یا نزدیک به 49 درجه سانتیگراد می رسید.

با توجه به قطعی برق و کمبود آب ، روحانی تصمیم گرفت که ماینرهای رمزارزی را در مواقع گرما ممنوع کند تا شهروندان بتوانند از برق خود استفاده کنند.با فروکش شدن گرما و روی کار آمدن ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور در سوم اوت 2021 (12 مرداد 1400)، ممنوعیت استخراج رمزارزها برداشته شد.

تخمین زده می شود که 4.5 تا 7 درصد از استخراج رمزارزها جهان در ایران انجام می شود. شاید جای تعجب نداشته باشد که ایران به دلیل منابع فراوان سوخت فسیلی مانند گاز طبیعی ، ارزان ترین قیمت برق جهان را دارد.

برخی گزارش ها حاکی از آن است که این کشور به عنوان راهی برای فرار از تحریم های ایالات متحده به استخراج بیت کوین نگاه مثبت می کند. ایران در حال حاضر از تحریم کامل ایالات متحده رنج می برد که بر اقتصاد کشور تأثیر منفی می گذارد. در سطح فعلی ماینرها در ایران ، درآمدها توسط Elliptic از طریق رویترز حدود 1 میلیارد دلار برآورد می شود.

[divider style="solid" top="20" bottom="20"]

بیشتر بخوانید: استخراج یا ماینینگ (Mining) چیست؟

[divider style="solid" top="20" bottom="20"]

منبع:cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.