درآمد ماینرها از کارمزد تراکنش های اتریوم به پایین ترین سطح در یک سال اخیر رسیده است

0

طبق گزارش جدید گلسنود، درآمد ماینرها از کارمزد تراکنش های اتریوم بیش از 85 درصد کاهش یافته است.درآمد ماینرها حدود یک ماه پیش ۱۵,۰۰۰ واحد اتریوم در روز بود ولی میانگین درآمد آنها هم‌اینک ۱,۹۰۰ واحد در یک هفته است. 

در همان ماه بود که پروتکل وام دهی DeFi  توکن حاکمیت خود ، کامپاند را منتشر کرد و به طور غیر رسمی “تابستان DeFi” را آغاز کرد و به تقاضا برای محصولاتی که به مردم اجازه می دهد به جای گذر از طریق بانک یا سایر امور مالی ،  وام بگیرند یا مبادله کنند ، دامن زد.  بسیاری از پروتکل های دیفای از زیرساخت های اتریوم استفاده می کنند ، و همچنین باعث افزایش محبوبیت شبکه می شوند.

هزینه معاملات همراه با تقاضا برای شبکه افزایش می یابد. هرچه تقاضای بیشتری برای انجام معاملات وجود داشته باشد ، اعم از اینکه پیشنهادی برای NFT یا وام های کامپاند باشد ، فضای کمتری برای وارد کردن معاملات اضافی در یک بلوک وجود دارد. در نتیجه ، کارمزدهای معامله افزایش می یابد. وقتی فضای بیشتری در دسترس باشد ، کارمزدها کاهش می یابد.

در ماه ژوئن(خرداد) ،  1-2 میلیارد دلار در پروتکل های DeFi مبتنی بر اتریوم شناور بود. این تعداد که به “ارزش قفل شده کل” (TVL) معروف است ، امروز به بیش از 50 میلیارد دلار رسیده است. اما TVL در 11 ماه مه(21 اردیبهشت) به 86 میلیارد دلار رسید ، یک روز پس از آنکه اتریوم در 10 مه(20 اردیبهشت) به بالاترین قیمت ارز 4،165 دلار رسید.

 

منبع: decrypt.co

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.