یکشنبه , خرداد ۲۳ ۱۴۰۰

تسلا با فروش بیت کوین ۲۷۲ میلیون دلار سود خالص کسب کرد!

تسلا با فروش بیت کوین ۲۷۲ میلیون دلار سود خالص کسب کرد!

تسلا سازنده خودروهای برقی در ماه فوریه اعلام کرد که ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. طبق گزارش شرکت تسلا موتورز در روز دوشنبه، این شرکت بخشی از دارایی‌های بیت کوین خود را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ فروخته و سود خالص ۲۷۲ میلیون دلاری از این فروش کسب کرده است.

نسبت به سال گذشته، تاثیرات مثبت حاصل از رشد فروش، رشد درآمد اعتباری، بهبود سود ناخالص حاصل از کاهش قیمت محصولات و فروش بیت کوین تحت تاثیر کاهش میانگین قیمت فروش، افزایش هزینه‌های عملیاتی و هزینه‌های زنجیره تامین، سرمایه‌گذاری بر روی تحقیق و توسعه و سایر موارد قرار گرفته است. تغییر قیمت مدل‌های S و X بر سود ناخالص و هزینه‌های تحقیق و توسعه تاثیر منفی گذاشته است.

شرکت تسلا در گزارش سه ماهه خود بیان کرده است که سود حاصل از فروش ارزهای دیجیتال معادل با ۲۷۲ میلیون دلار بوده است.

شرکت تسلا در ماه فوریه و پس از اعلام خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین، به سرخط خبرها تبدیل شد. این مقدار در حال حاضر برابر با ۷.۷ درصد سرمایه شرکت تسلا است. شرکت تسلا هم‌چنین اعلام کرد بیت کوین را به عنوان ابزار پرداخت برای خرید خودروهای خود می‌پذیرد و برنامه‌ای برای تبدیل آن به ارز فیات ندارد.

شرکت تسلا به غیر از فعالیت‌هایی که در عرصه ارزهای دیجیتال دارد، درآمد خالص ۴۳۸ میلیون دلاری را در سه ماهه اخیر ثبت کرده است که از این حیث رکورد جدیدی به جای گذاشته است. ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت گفته است که انتظار می‌رود تحویل خودرو در سال جاری تا ۵۰ درصد افزایش یابد. این موضوع به معنای ارائه تقریبا ۷۵۰,۰۰۰ خودرو در سال ۲۰۲۱ خواهد بود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *