آیا نهنگ های بیت کوین و اتریوم موجب رشد بیشتر قیمت خواهند شد؟

0

ماه اکتبر (مهر) یک ماه فوق‌العاده برای آغاز روند صعودی قیمت بیت کوین و اتریوم بوده است و هر دو دارایی افزایش قابل توجهی را در این ماه تجربه کرده‌اند.

به گزارش ای‌ام‌بی کریپتو، در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین در حدود ۶۲،۵۴۴ دلار و اتریوم در حدود ۳،۸۳۵ دلار معامله می‌شوند. در واقع به نظر می‌رسید قیمت این دو رمز ارز بزرگ سیر نزولی را از سر بگیرند چرا که مومنتوم مورد نیاز برای رشد آنها کاهش یافته است.

آیا نهنگ‌ها بیت کوین را نجات می‌دهند؟

 

اکثر تحرکات قیمتی قبلی که برای بیت کوین اتفاق می‌افتاد توسط نهنگ‌ها رهبری می‌شد و این بار نیز به نظر می‌رسد همین اتفاق در حال رخ دادن باشد. با در نظر داشتن این موضوع، تعداد آدرس‌هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ BTC در اختیار دارند نیز تنها در ۵ هفته گذشته به بیش از ۲۵۰ آدرس افزایش یافته است. این عدد رشد تجمیعی ۲٪ را نشان می‌دهد.

آیا نهنگ های بیت کوین و اتریوم موجب رشد بیشتر قیمت خواهند شد؟

نمودار تعداد آدرس‌هایی با ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ BTC

با توجه به میزان بالای کوین‌های نگهداری شده، این آدرس‌ها معمولا نماینده آدرس نهنگ‌ها محسوب می‌شوند. با توجه به نمودار بالا، به وضوح می‌توان دریافت که اکثر نهنگ‌ها دارایی‌های خود را طی اصلاح قبلی قیمت حفظ کرده‌اند و تعداد محدودی کوین‌های خود را فروخته‌اند.

علاوه بر این موضوع، افزایش ۲٪ تعداد آدرس‌ها در مقایسه به دوره‌های دیگر با سرعت نسبتا بالایی اتفاق افتاده است که این رشد نشانه خوبی برای بازار بیت کوین است.

همچنین داده‌های کریپتو کوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد، نسبت ۱۰ جریان ورودی برتر به صرافی‌ها به نسبت کل جریان ورودی از هفته آخر سپتامبر در حال کاهش است. هر زمان این عدد کاهش می‌یابد، از افت فشار فروش نهنگ‌ها خبر می‌دهد. از سوی دیگر، تعداد آدرس‌هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ اتریوم دارند در بازه مشابه ۵ هفته‌ای تغییری نداشته است.

موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که تعداد آدرس‌های فعلی اتریوم، یادآور آدرس‌های ماه می (اردیبهشت) است؛ درست مانند تعداد آدرس‌های فعلی بیت کوین که به ماه آوریل (فروردین) شباهت دارد. نهنگ‌ها در گذشته نیز به ندرت به رشد قیمت اتریوم کمک کرده‌اند، بنابراین آمار نه چندان جذاب فعلی نگرانی به خصوصی ایجاد نمی‌کنند.

آیا نهنگ های بیت کوین و اتریوم موجب رشد بیشتر قیمت خواهند شد؟

نمودار تعداد آدرس‌هایی با ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ ETH

علاوه بر این، در زمان نگارش این خبر موجودی بیت کوین و اتریوم در صرافی‌ها در نزدیکی پایین‌ترین سطح تاریخی خود قرار دارد، بنابراین تا حدودی می‌توان گفت که نهنگ‌های جدید بیت کوین هم اکنون خرید خود را آغاز کرده‌اند.

اگر این خریدها ادامه پیدا کنند می‌توانند باعث معکوس شدن روند در نمودار کوتاه مدت قیمت شوند. از سوی دیگر نیز اتریوم برای دستیابی به موفقیت بیت کوین می‌تواند بر سرمایه‌گذاران خرد تکیه کند. در مجموع اقداماتی که نهنگ‌ها انجام می‌دهند بیشتر به سود بیت کوین بوده است تا اتریوم.

به نظر شما حرکت بعدی نهنگ‌ها چیست؟ آیا به افزایش قیمت کمک خواهند کرد یا قیمت ها را خواهند شکست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

 منبع:ambcrypto
رای دهید!
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.